O autorze
Ekonomista z zawodu, a mol książkowy z wyboru.

Wiatraki

Krzysztof A. Zajas
Wiatraki
Krzysztof A. Zajas
Wiatraki Wydawnictwo Marginesy
Męska przyjaźń dwóch twardych gliniarzy, piękne kobiety, zazdrość, poczucie krzywdy i pragnienie zemsty. Zaciekawieni? Oto pierwszy tom pomorskiej trylogii kryminalnej Krzysztofa Zajasa.

Funkcjonariusz krakowskiej policji wyrusza na konferencję funkcjonariuszy policji do Słupska. Zastępuje swego partnera, legendę całej polskiej policji, który znowu, niczym Brudny Harry, ma kłopoty z przełożonymi. Na miejscu wplątuje się w porachunki miejscowych gangsterów i w policyjne śledztwo. Nie wie jeszcze, że znalazł się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jak łatwo można się domyślić, na ratunek rusza starszy, doświadczony kolega, a to z kolei oznacza powrót demonów przeszłości.


W taki oto sposób, by za bardzo nie spojlerować treści, można opisać najnowszą książkę Krzysztofa Zajasa. To przede wszystkim klasyczny kryminał, są tu bowiem nietuzinkowi policjanci, szybkie samochody, trzy morderstwa, wreszcie postacie pałające pragnieniem zemsty. Autor w plastyczny sposób skonstruował swoich bohaterów i niebanalnie wybrał dla nich scenerię działania. Sama akcja nie płynie może zbyt dynamicznie, ale dzięki temu Autor osiągnął stuprocentowy realizm , wszak nawet James Bond musiał odpocząć, wypić swoje martini, czy zalecać się do pięknej kobiety. Dlaczegóż więc mielibyśmy odmówić tego podkomisarzowi Białysiowi i inspektorowi Krzyckiemu? I można by tylko zarzucić Zajasowi, że nieco za bardzo rozbudował akcję, ale wierzcie mi, w tej książce nie ma żadnego zbędnego wątku. No i to pozostawienie jednego z nich jeszcze nie rozwiązanego……

Tylko pewnie mieszkańcy Słupska nie polubią tej książki. „W Słupsku jak w dupsku”, to może ich nieco zaboleć.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...