O autorze
Ekonomista z zawodu, a mol książkowy z wyboru.

Koła szansy

Herbert George Wells
Koła szansy
Herbert George Wells
Koła szansy Wydawnictwo Iskry
Rower to chyba najbardziej demokratyczny środek transportu. Oczywiście są rowery mniej lub bardziej drogie, wykorzystywane są też do różnych celów, jednak jest coś, co powoduje, że zarówno cel jazdy, jak i to, na czym się jedzie, staje się drugorzędne. Umiejętności rowerzysty…. I o nich właśnie jest ta książka.

Poznajcie pana Hoopdrivera, na co dzień pracownika handlu, takiego jakich wielu chodzi na tym świecie. Pasją mężczyzny jest jazda na rowerze, a jak to często z pasjami bywa, umiejętności nie potrafią dogonić chęci. Krótko mówiąc nasz bohater ciągle się wywraca na rowerze, oczym świadczą liczne siniaki i zadrapania. Pewnego dnia nasz bohater dostaje propozycję urlopu. Kiedy sam szef proponuje pracownikowi urlop, oznaczać może to tylko jedno- niespodziewaną okazję do wypoczynku. I nasz pan Hoopdriver skwapliwie postanowi skorzystać z okazji, by wykorzystać cały tydzień na doskonalenie swej jazdy.


Koła szansy to wczesna książka Herberta George Wells`a. Samo nazwisko rekomenduje już powieść, lecz zawiezie się ten, kto szukać w niej będzie klimatu Wojny światów. Ta książka napisana jest raczj w klimacie Trzech panów na rowerze znakomitego Jerome`a. To opowieść o rajdzie rowerowym, w którym za każdym zakrętem czekać może przygoda. Wszak turystyka rowerowa ma same zalety. Z poziomu siodełka widać więcej. Jadąc cieszymy się nie tylko przyrodą, ale napotkanymi ludźmi, którzy też zmierzają gdzieś na swoich stalowych rumakach. Tylko prawdziwy rowerzysta potrafi zrozumieć ten klimat i zrozumieć książkę o swoim protoplaście, rowerzyście Hoopdriverze.

Poczytajmy, nie tylko przed kolejnym rajdem.


Czy chcesz dostawać info o nowych wpisach?

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...